אזרחות אירופאית

אזרחות אירופאית

סוד גלוי הוא שכיום מדינות אירופאיות רבות מאפשרות לאזרחים ישראלים שמוכיחים שהם צאצאי יהודים שגורשו מארץ מוצאם ונאלצו לעזוב, לקבל דרכון ואזרחות.
ההערכות הן שכבר עכשיו יש כמעט מיליון אזרחים ישראלים שקיבלו אזרחות אירופאית ומחזיקים בדרכון אירופאי, וזאת מבלי שיידרשו לוותר על אזרחותם הישראלית.
חשוב גם לציין שכל אחת מ-28 המדינות באיחוד האירופי מקנה לאזרחיה דרכון ואזרחות אירופאיים לכל דבר, שמעניקים זכויות רבות למחזיקים בהם, לרבות זכות ללימודים מסובסדים, מגורים ועבודה חוקית במדינות האיחוד האירופי ופטור מחובת ויזה לארה"ב.

מי זכאי לאזרחות אירופאית?

אם מוצאכם אשכנזי, יש לכם סיכוי רב לקבל דרכון ואזרחות במדינת מוצאה האירופית של משפחתכם. לשם כך, יש להיתמך בניירת ראייתית שמעידה על הולדת ההורה או הסב במדינת היעד ועל חייהם בה. כמובן, שלכל מדינה ומדינה באיחוד האירופי חוקים ותקנות משלה המסדירים את הליך הגשת הבקשה, ומכאן שקיימת חשיבות רבה בקבלת עזרה מקצועית מעורך דין מומחה שמכיר את נבכי החוק הבינלאומי כראוי. עוד ראוי לציין, שמומלץ מאוד לנצל את ההזדמנות להוצאת אזרחות שנייה כעת, כי קיים סיכוי שמדינות שונות באירופה יקשיחו את התנאים המתירים זאת בעתיד הקרוב, על רקע התחזקותם של גורמים לאומניים בארצות רבות באיחוד.

כיצד ניתן לשפר את הסיכויים לקבלת דרכון אירופאי ולזרז את התהליך?

במקרים רבים קיים יתרון בהגשת בקשה לדרכון ואזרחות אירופאית ישירות לרשויות במדינת היעד ובשפה המקומית.

זאת היות והבקשות הישירות זוכות להתייחסות מקלה יותר ומענה מזורז ביחס לאלו שמוגשות דרך שגרירויות וקונסוליות, אשר בהן נהוגה לעתים קרובות גישה מחמירה יותר כלפי המבקשים.

בנוסף, יש חשיבות עליונה להצטיידות בניירת מתאימה המוכיחה את מוצאו של מבקש הדרכון וקרובי משפחתו במדינת היעד, תוך עמידה בתנאים המזכים לקבלת אזרחות, בהתאם למפורט בחוק התקף בכל מדינה.  

יתרונותיהם של אזרחות ודרכון אירופאיים

  • אפשרות לפטור מוויזה לארה"ב.
  • אפשרות ללימודים באוניברסיטאות במדינות אירופה ללא תשלום או בעלות נמוכה, ואף תוך קבלת סיוע כלכלי לתקופת הלימוד.
  • אפשרות למגורים במדינות האיחוד האירופי על כל הזכויות האזרחיות הנלוות.
  • אפשרות לעבודה חוקית בכל מדינות האיחוד, בשכר ממוצע גבוה בהרבה מאשר בישראל ובתנאים סוציאליים מעולים.
  • אפשרות לרכישת קרקעות, נכסי נדל"ן וביצוע עסקאות והשקעות במדינות האיחוד בתעריפי מסים מופחתים.
  • אפשרות להתניידות נוחה וקלה הרבה יותר למדינות רבות ברחבי העולם.
משרד עו"ד ונוטריון רון כהנא מלווה את המבקשים להנפיק אזרחות אירופאית מהצעד הראשון בתהליך, הכרוך בבדיקת היתכנות ובאיתור ניירת נושנה, ועד לקבלת הדרכון והאזרחות המבוקשים.

לקביעת פגישת ייעוץ, צרו קשר עוד היום!

משרד עו"ד ונוטריון רון כהנא פועל משנת 2010 לטיפול ישיר ויעיל מול שלטונות במדינות שונות ברחבי אירופה להנפקה ואשרור אזרחות נוספת עבור הזכאים לכך.
אנו מלווים כל לקוח משלב המחקר והייעוץ הראשוני, דרך תהליך איתור מסמכים ועד להוצאת הדרכון וקבלת האזרחות במסירות, תוך זמינות מלאה ושמירה על קשר רציף לכל אורך הדרך.

לקביעת פגישת ייעוץ

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם