אזרחות פולנית

אזרחות פולנית

פולין, כמו מדינות אירופאיות נוספות, חוקקה בשנת 2012 תיקוני חקיקה שמאפשרים לאזרחים ישראלים ממוצא פולני שאיבדו את אזרחותם, אשר הוריהם או סביהם היו אזרחי פולין, להנפיק אזרחות פולנית בעצמם.
דרכון פולני הנו דרכון אירופאי לכל דבר, שמעניק זכויות משמעותיות למחזיקים בו, לרבות פטור מחובת ויזה לארה"ב וזכות ללימודים מסובסדים במדינות האיחוד האירופי.

מי זכאי לדרכון פולני למרות שאבותיו עזבו את פולין?

התיקון לחוק האזרחות הפולני משנת 2012 מאפשר לאזרחים ישראלים שאחד מאבותיהם או סביהם היו אזרחי פולין ועזבו את המדינה לקבל אזרחות פולנית.
לשם כך יש להיתמך בניירת ראייתית שמעידה על הולדת ההורה או הסב בפולין או בשטחיה של פולין הגדולה, הנמצאים כיום בריבונות אוקראינה, בלרוס וליטא; מגוריו במדינה, ההיסטוריה המשפחתית שלו, לימודיו ועבודתו בפולין וכן הלאה.
בנוסף, על האדם המגיש בקשה לקבלת אזרחות פולנית להוכיח שהוריו או סביו לא איבדו את אזרחותם הפולנית.
כך, במידה שההורה הגרעיני שמקנה את הזכות לאזרחות, היה גבר שעזב את פולין לפני 19 לינואר 1951 ושירת בצבא זר הוא ייחשב כמי שאיבד את אזרחותו, ואילו אשה אזרחית פולין איבדה את אזרחותה אם התאזרחה כבגירה במדינה אחרת לפני 19.01.1951.

כיצד ניתן לשפר את הסיכויים לקבלת דרכון פולני ולזרז את התהליך?

חשוב לדעת, שמומלץ להגיש בקשה לדרכון פולני ישירות לרשויות בפולין, במחוז בו התגורר 'ההורה הגרעיני' לפני שעזב את המדינה. זאת היות והבקשות הישירות זוכות להתייחסות מקלה יותר מאשר אלו המוגשות דרך שגרירות פולין בישראל, שנוקטת בגישה מחמירה כלפי המבקשים, ואף נדונות באופן מזורז, יעיל ומהיר הרבה יותר. הצטיידות בניירת מתאימה המוכיחה את מוצאו הפולני של מבקש הדרכון ובפרט שההורה או הסב הפולני שמקנה את זכותו לאזרחות לא איבד את אזרחותו מהווה גורם משמעותי בהצלחת התהליך.

יתרונותיהם של אזרחות ודרכון פולניים

  • אפשרות לפטור מוויזה לארה"ב.
  • אפשרות למגורים במדינות האיחוד האירופי על כל הזכויות הסוציאליות.
    אפשרות ללימודים במוסדות האקדמיים במדינות האיחוד ללא תשלום, בעלות נמוכה, ולעתים אף תוך קבלת מימון כספי למחייה עבור סטודנטים.
  • אפשרות לעבודה חוקית בכל מדינות האיחוד, בשכר ממוצע גבוה ותנאים משופרים בהרבה מאשר בישראל.
  • אפשרות לרכישת קרקעות ונכסי נדל"ן וביצוע עסקאות והשקעות במדינות האיחוד בתעריפי מס מופחתים.
  • אפשרות להתניידות נוחה וגישה קלה למדינות רבות ברחבי העולם.
משרד עו"ד ונוטריון רון כהנא מלווה את המבקשים להנפיק אזרחות פולנית מהצעד הראשון בתהליך, הכרוך בבדיקת זכאות ובאיתור ניירת נושנה, ועד לקבלת הדרכון והאזרחות ביעילות ובמהירות.

לקביעת פגישת ייעוץ, צרו קשר עוד היום!

משרד עו"ד ונוטריון רון כהנא פועל משנת 2010 לטיפול ישיר ויעיל מול שלטונות במדינות שונות ברחבי אירופה להנפקה ואשרור אזרחות נוספת עבור הזכאים לכך.
אנו מלווים כל לקוח משלב המחקר והייעוץ הראשוני, דרך תהליך איתור מסמכים ועד להוצאת הדרכון וקבלת האזרחות במסירות, תוך זמינות מלאה ושמירה על קשר רציף לכל אורך הדרך.

לקביעת פגישת ייעוץ

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם